Elementor je izraelská softwarová společnost poskytující služby vývoje webových aplikací. Tvůrce webových stránek Elementor umožňuje uživatelům WordPress vytvářet a upravovat webové stránky pomocí techniky drag and drop s vestavěným responzivním režimem pomocí frameworku který se jmenuje rovněž Elementor případně Elementor Pro v placené verzi.
Často řešený problém s Elementorem je situace kdy chcete upravit responzivní šablonu importovanou do klasické stránky Wordpress pomocí zkratky [shortcode=“3546″].
„Responsivní šablona“ je šablona, která je navržena tak, aby vhodně zobrazovala webové stránky na velkém množství zařízení. Responzivní šablony jsou navrženy speciálně tak, aby se vaše webové stránky pěkně zobrazovaly na všech platformách zařízení, jako jsou stolní počítače, mobilní telefony a tablety. To ale s tímto problémem nesouvisí jelikož responsivní může být i web napsaný ručně, místo skládání hotových bloků do šablony, která se pak načítá právě ze šablony.
Obsah
Elementor framework
Jak tedy opravit respektive vyřešit problém kdy po otevření Elementor jsou v prohlížeči různé znaky nebo pouze obrázky a rozhraní Elementoru pro editaci obsahu se vůbec nezobrazuje?
- Zkontrolujte nastavení URL v menu Nastavení / Obecné. Konkrétně to jak máte nastavené URL. Když máte nastavené pouze http:// ale server běží jako https:// pravděpodobně máte někde nastavené přesměrování obsahu. Může to být ve Wordpressu kde je obsah přesměrováván pomocí virtuálního souboru .htaccess nebo ještě horší varianta je, že dochází k přesměrování na straně serveru. V tomto případě může docházet ke konfliktům kdy se o opravu URL pokouší jak server tak i virtuální .hraccess. A je z toho miš maš. Což může ovlynit daleko podstanější věci než rozsypaný layout :)
- Zkontrolujte URL zapsané v databáze rovněž na nešifrované URL, pokud existují opravte je. Buďto přímo v MariaDB nebo pomocí externího editoru po exportu databáze. Po exportu databáze lze .sql soubor editovat například pomocí editoru Brackets.
- Zkontroljte zda-li šablona kterou upravujete nepoužívá Font Awesome starčí verze, to znamená Font Awesome v4. Pokud ano je potřeba zajistit / zapnout zpětnou kompatibilitu. Tuto vychtávku umí většina šablon i pluginů.
- Podívejte se do menu Elementora, zejména jak pracuje s CSS. Metoda může být externí nebo vkládana. Pokud CSS vkládate, přepněte načítání na externí.
- V menu Elementor / Nastavení je rovněž neaktivní volba „Přepnout editor načítajících metod“, pokud je neaktivní zapněte ji.
- Vypněte všechny experimentální funkce
- Podívejte se do konfigurace pomocí PHP info zejména na to kolik paměti ma alokovaná vaše instalace Wordpress. Elementor vyžaduje minimálně 128MB. Výchozí hodnota je obvykle pouze 64M
- Otevřete si před načtením Elementor frameworku Inspektor webu / Konzole a obnovte stránku. Pokud je vše ok pokračujte na kartu Debbuger. Poslední možností je chyba v načíteníí stránky z důvodu nedostupnosti jakési komponenty, to zjistíme na kartě Inspektoru webu jménem Síť :)
- Další možnou příčinou může být problém se strukturou webu, třeba Multiple Domain Mapping on Single Site
- Firewall (WAF), nebo jiný bloker, třeba IQ Block Country, Snitch, Easy Update Manager a podobně
- Nevhodně nastavený X-Frame-Options (DENY namísto SAMEORIGIN)
Pořád nic? Předoslední záchrana:
// Enable WP_DEBUG mode define( 'WP_DEBUG', true ); // Enable Debug logging to the /wp-content/debug.log file define( 'WP_DEBUG_LOG', true ); // Disable display of errors and warnings define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false ); @ini_set( 'display_errors', 0 ); // Use dev versions of core JS and CSS files (only needed if you are modifying these core files) define( 'SCRIPT_DEBUG', true );
Nastavit debug ve Wordpress a studovat
Poslední záchrana
Málo pravděpodobné ale né nemožné.. Importovali jste do rozhraní Elementor starší šablonu a je v ní něco co editoru vadí.. Pokud se jedna o propracovanou šablonu a nechcete vše dělat od začátku, lze to zkusit z opačné strany. Otevřít Elelementor Builder z menu WordPress, konkrétně Vzhledy / Šablony / Single page a importovat šablonu se kterou Elementor padá (přestáva fungovat) pomocí uvedeného menu do nové šablony. Niní lze původní šablonu editovat, uložit a přiřadit ji Display Condition.
Užitečné
Dvacet chyb self hosted WordPress hosting
Domovská stránka Elementor.